« Travanj 2024 »

Autor: Administrator , 7. 6. 2023.

U petak, 2.6.2023. godine, na Pravnom fakultetu u Osijeku, studenti 1. godine diplomskog studija Socijalnog rada predstavljali su svoje projekte u sklopu kolegija Socijalni rad u zajednici. U suradnji s Centrom Ivan Štark realizirano je istraživanje / projekt na temu: Izazovi i potrebe udomiteljskih obitelji koje udomljuju djecu s teškoćama u razvoju. Studentice koje su provele istraživanje istakle su poteškoće s kojima se susreću udomitelji naših učenika, kao i ostali udomitelji djece s teškoćama u razvoju. Predloženi su sustavi podrške kroz kvalitetne edukacije udomitelja, unaprjeđenje komunikacije udomitelja i institucija te osnivanje udruga podrške. Svakako bi veliki doprinos bio i školski socijalni radnik, kao dio stručnog tima, koji bi kroz individualiziran pristup pružao podršku udomiteljima, učenicima i učiteljima.
Studentice su iznijele niz ideja i konkretnih prijedloga. Njihov interes i angažman u brizi za populaciju djece s teškoćama i svima koji im pružaju podršku cijenimo i pohvaljujemo!
Unatoč brojnim nedoumicama, udomitelji naših učenika ističu zadovoljstvo dosadašnjom primljenom podrškom djelatnika našeg Centra, koji im svojim kompetencijama olakšavaju izazovne situacije.
Na fotografiji je prikazana naslovna stranica elaborata izrađenog za naš Centar.