« Travanj 2024 »

Autor: Unknown , 11. 12. 2023.

Od 5. do 7. prosinca 2023. godine, u Osijeku, u organizaciji Ekonomskog fakulteta Osijek i Andizet- Instituta za znanstvena i umjetnička istraživanja u kreativnoj industriji, održava se 5. Milenijsko natjecanje iz kreativne industrije, na kojem je prijavljen i tim iz naše škole.
Učenici Mario Semialjac (6.r), Ružica Ćerluka (6. r) i Anđela Ramić (6.r) pod mentorstvom učiteljice Klaudije Banjeglav prezentirali su drugog natjecateljskog dana svoje idejno rješenje na temu glagoljica. Naime, cilj nam je bio povezati nematerijalnu baštinu (glagoljicu) sa sadašnjim vremenom (Adventom) te izraditi ukrasni predmet. Tako su nastala glagoljična slova kao ukrasi na borovim grančicama. Ovaj rad proširio je naša znanja o staroslavenskom pismu i iskoristio dosadašnje aktivnosti u školi za potrebe natjecanja.
Osim uspješnog prezentiranja našeg idejnog rješenja, uživali smo u čaroliji Čarobne šume na Ekonomskom fakultetu i druženju s ostalim natjecateljima.
Ovim putem zahvaljujemo svima koji su nam pomogli u realizaciji našeg idejnog rješenja te omogućili nezaboravno iskustvo sudjelovanja na međunarodnom natjecanju.