« Travanj 2024 »

Predavanje o pravima iz područja socijalne skrbi
Autor: Maja Radoš-Bučma, 27. 4. 2023.

Saavjetnik iz Ureda pravobraniteljice za osobe s invaliditetom održao u našem Centru predavanje za roditelje učenika koji uskoro mijenjaju sustav školovanja ili program

U ponedjeljak 24. travnja 2023. godine u školi je održan roditeljski sastanak za roditelje naših učenika koji uskoro mijenjaju oblik školovanja. Roditeljima je o pravima njihove djece govorio gosp. Mario Burek, savjetnik iz Ureda pravobraniteljice za osobe s invaliditetom.
Roditelji su imali priliku čuti vrlo korisne informacije o radu i postignućima Ureda, o pravima i kršenju prava osoba s invaliditetom, savjete i upute kako postupiti u konkretnim situacijama prilikom pokušaja ostvarivanja prava za svoje dijete s razvojnim teškoćama ili odraslo dijete koje je osoba s invaliditetom. Savjetnik je pozvao roditelje da se osobno obrate u Ured ukoliko im bude trebala stručna pomoć u postupku ostvarivanja prava. Također smo kao škola pozvani na suradnju kako bi se pomoglo našim učenicima i korisnicima te njihovim obiteljima da ostvare različita prava. Veliko hvala gosp. Mario Burek koji se odazvao našem pozivu i na taj način pomogao u rješavanju dilema roditelja naših učenika kada su u pitanju prava iz područja socijalne skrbi.