« Travanj 2024 »

Interview s Lucijom
Autor: Administrator , 20. 3. 2024.

Povodom Svjetskog dana osoba s Down sindromom na interview smo pozvali našu dragu učenicu 2. razreda Luciju Ćaćić.
-Bok Lucija, možeš li nam se predstaviti? Ja se zovem Lucija Ćaćić, imam 9 godina i idem u 2. razred Centra Ivan Štark.
-Voliš li ići u školu? Koje su ti omiljene školske aktivnosti? Obožavam školu. Najviše od svih predmeta volim Hrvatski jezik. Pišemo u redove, učim slova i jako uživam u tome.
-Sviđaju li ti se ostali predmeti? Volim i sve ostale predmete. Sretna sam jer imam sve petice, samo sam dobila jednu četvorku iz hrvatskog iz diktata, ali ja mislim da je to stvarno ok.
-Imaš puno hobija. Koji su ti omiljeni? Trenutno mi je omiljeni hobi treniranje u sportskoj akademiji. Najdraža aktivnost na tim treninzima mi je boks i nakon toga malo nogometa za opuštanje. Jako volim i plivanje, malo se odmorim poslije škole i onda krećem na bazen.
-Kako ćeš proslaviti Dan sindroma Down? Cijeli naš razred ići će u Mcdonals i ja častim. Ne volim baš burgere, ali volim krumpiriće i sok od jabuke pa ću to jesti i piti. Ali najbitnije je da ćemo se super podružiti i zabaviti svi zajedno. Povest ćemo i učiteljicu.