« Travanj 2024 »

Interview s našim Stipom
Autor: Administrator , 26. 1. 2024.

Naš Stipo Ačkar učenik je 13. odgojno-obrazovne skupine Centra za odgoj i obrazovanje 'Ivan Štark' Osijek i odličan je učenik, omiljen u školi i u svojoj skupini. Pored ostalih hobija i školskih obveza, Stipina omiljena aktivnost jest engleski jezik. Naučio ga je jako brzo i sada ga svake godine samo dodatno usavršava, te nas često iznenadi visokom razinom poznavanja tog jezika. Zato smo odlučili pozvati Stipu na interview o svom omiljenom hobiju i to na engleskom! Naravno, ispod interviewa dostupan je i prijevod. 🙂

*Good morning Stipo, how are you? How was your day at school today?
-Hello, I'm great. I have a very nice day at school, we had a lot of fun and laughed with our teacher Majda. And along the way we learned about winter.
*How did you start learning English?
-I started with youtube gaming videos and funny cat and dog videos. I slowly began to understand more and more what was said there, even though everything was in English.
*What is your favorite activity at school?
-At school, I like helping other students and the teacher the most. I'm happiest when I help others, it's a great feeling.
*What is your favorite subject?
-My favorite subject is Art. I like to draw with a pencil the most.
*Who do you like to talk to in English at school?
-I like to speak English with my teacher Majda the most. I also promised my classmates that I would teach them.
---------------------------------------------------------------
*Dobar dan Stipo, kako si? Kakav ti je danas dan u školi?
-Dobar dan, super sam. Jako mi je lijep dan u školi, baš smo se dobro zabavljali i smijali s našom učiteljicom Majdom. A usput smo i učili o zimi.
*Kako si počeo učiti engleski?
-Počeo sam uz youtube videozapise o igricama i uz smiješne videozapise s mačkama i psima. Polako sam počeo sve više razumjeti što se govorilo tu govorilo, iako je sve bilo na engleskom jeziku.
*Koja ti je omiljenina aktivnost u školi?
-U školi najviše volim pomagati drugim učenicima i učiteljici. Najsretniji sam kad pomognem drugima, onda je to super osjećaj.
*Koji ti je predmet omiljeni?
-Omiljeni predmet mi je Likovna kultura. Najviše volim crtati olovkom.
*S kim u školi voliš pričati na engleskom jeziku?
-Najviše volim pričati engleski sa svojom učiteljicom Majdom. Obećao sam i prijateljima iz razreda da ću ih naučiti.