« Ožujak 2024 »

Autor: Unknown , 17. 5. 2022.

Eko dan održan je 16.5. 2022. godine. Dan smo obilježili prigodnim programom uz pozdravnu riječ ravnateljice, eko pjesmu našeg školskog benda te recitaciju.  Naši gosti su nakon prigodnog programa mogli obići izložbu na kojoj smo ispričali priču kroz sliku te izložbene primjerke izrađenih predmeta od raznog odbačenog materijala. Nakon toga održali smo radionicu u sklopu našeg eko projekta pod nazivom: ''Tradicionalne vještine izrade sapuna i darovi prirode''  za sve prisutne goste i naše učenike te učitelje.

Cilj ovog projekta bio je da  učenici spoznaju vrijednost  prirodnog bogatstva koje nas okružuje, razviju ljubav i poštovanje prema darovima prirode, pri izradi raznih ljekovitih pripravaka i sredstava za njegu tijela i održavanja higijene.

Kroz sadržaje radionice učenici su se, u skladu sa svojim osobitostima, upoznali s prirodnim načinom izrade sapuna.

Dugoročno ćemo nastaviti ovu aktivnost izrade sapuna u svakodnevnim aktivnostima te ih predstavljati na našim prigodnim štandovima kroz Zadrugu te promovirati doprinos zdravlju pri odabiru i upotrebljavanju prirodnih sapuna.