« Ožujak 2024 »

Naša najčitateljica Tamara
Autor: Unknown , 6. 5. 2022.

Tamara Kobaš je učenica 19. odgojno- obrazovne skupine našeg Centra i najvjerniji je posjetitelj naše školske knjižnice. Tamara je u ovoj školskoj godini pročitala preko 30 knjiga, a i dalje ih neumorno posuđuje.

Zato smo s Tamarom odlučili malo porazgovarati o njenoj ljubavi prema čitanju.

Kako si zavoljela čitanje?

U svojoj prvoj školi OŠ Fra Ilije Starčevića u Tolisi sam počela čiatati s prijateljicama iz razreda i jako zavoljela knjige.

Koje knjige su ti ostale u pamćenju kao omiljene?

Šuma striborova, Lažeš Melita i Vlak u snijegu. To su mi najdraže knjige i više puta sam ih pročitala.

Koja knjiga ti se posebno svidjela otkad si učenica našeg Centra?

U našoj školi su me posebno oduševile knjige autorice Sanje Pilić.

Misliš li da ti je čitanje pomoglo u nastavi, tj. jesi li zbog čitanja postala bolji učenik?

Čitanje mi je puno pomoglo u čitanju i pisanju u nastavi i u obogaćivanju vokabulara. I učiteljica mi je rekla da sam bolja u nastavi zbog puno čitanja.

U koje doba dana najviše uživaš u čitanju?

Najviše volim čitati prije spavanja.

S kim najčešće podijeliš svoj doživljaj pročitanih knjiga?

O pročitanim knjigama koje su mi se svidjele najviše pričam sa svojom mamom, uživamo u tim razgovorima.