« Travanj 2024 »

Model ukidanja samoizolacije u osnovnim i srednjim školama uz provođenje redovitog dobrovoljnog samotestiranja učenika, obavijest
Autor: Edit Lemal, 10. 2. 2022.

Poštovani roditelji,

s obzirom na povećani broj samoizolacija učenika u osnovnim i srednjim školama i s ciljem održavanja nastave uživo, po modelu A, Ministarstvo znanosti i obrazovanja razradilo je u suradnji s Hrvatskim zavodom za javno zdravstvo Model ukidanja samoizolacija u osnovnim i srednjim školama. Uvjet za ukidanje samoizolacije je provođenje redovitog dobrovoljnog samotestiranja učenika.

U svezi s gore navedenim, Ministarstvo znanosti i obrazovanja izdalo je Obavijest za roditelje/skrbnike, koje Vam dostavljamo u prilogu. Molimo Vas da ih pomno proučite.

Također, u svezi provođenja mjere, tijekom dana ćete putem svoje djece dobiti obrazac kojim trebate izraziti svoje prihvaćanje ili neprihvaćanje samotestiranja djeteta brzim antigenskim testom jednom tjedno (ponedjeljak). Ukoliko ne prihvaćate samotestiranje, molimo Vas da zaokružite "ne slažem se" i potpišete obrazac.

Ukoliko prihvaćate samotestiranje, vratite nam prazan obrazac.

Tijekom sutrašnjeg dana, također putem svog djeteta ili ukoliko želite osobno, dobit ćete dva testa. Jednim testom ćete u ponedjeljak ujutro ili nedjelju navečer (ukoliko dijete ide ujutro u školu) testirati svoje dijete na SARS-CoV-2.

Sve ostale upute, možete saznati iz Obavijesti ili od svojih učitelja i stručne službe.

Zahvaljujemo na suradnji, uz srdačan pozdrav!

S poštovanjem, ravnateljica Edit Lemal

Priloženi dokumenti: